११ आश्विन २०७८, सोमबार

निको हुने भन्दा संक्रमित हुने दोब्बरसाउन १५, काठमाडौं।
आज नेपालमा कोरोनाका संक्रमितहरुको संख्या निको हुनेहरु भन्दा संक्रमित हुने दोब्बर देखिएको छ। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार देशभर १ हजार ८ सय १६ जना निको हुदा ,३ हजार ६ सय ११ जना थपिएका छन्। १४ हजार ६ सय ६१ जनाको परिक्षण गर्दा सो नतिजा आएको हो। पछिलो दुई हप्ता देखि लगातार संक्रमण बढ्दै गएको देखिएको छ। पछिलो २४ घण्टामा थपिएका संक्रमित संख्या संगै देशको कुल संक्रमण संख्या ६ लाख ९३ हजार १ सय ०९ पुगेको छ। त्यसै गरि देशभर कोरोना मुक्त हुनेहरुको संख्या ६ लाख ५२ हजार २ सय ६१ पुगेको छ। हाल सम्म ३५ लाख ९४ हजार २ सय ०२ जनाको पिसिआर परिक्षण गरिसकीएको मन्त्रालयले जनाएको हो।

पछिलो २४ घन्टामा २७ जना संक्रमितले ज्यान गुमाए संगै म्रोतक संख्या ९ हजार ८ सय ३४ पुगेको मन्त्रालयले भाईबर मार्फत जानकारी गराएको हो। नेपालमा मृत्यु दर १.४२ प्रतिशत छ भने सक्रिय संक्रमितको दर ४.४७ प्रतिशत छ। त्यसै गरि निको हुने ९४.११ प्रतिशत देखिएको छ।
हाल क्वारेण्टाईन बस्नेको संख्या ३ सय ९० छ भने आइसोलेशनमा बस्ने ३१ हजार १४ छ।